Swain Meet
MS Girls 3000 Meter Run
<< Back
RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Teri Durbin, mntrackxc
Swain Meet - 10/1/2011
Western Waterfront Trail, Duluth, MN
MS Girls 3000 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Dempsey Fogarty 8 Colfax 11:11.10 1
2 Courtney Dressel 8 Colfax 11:41.20 2
3 Sierra Stucky 8 Plainview-Elgin-Millville 12:09.50 3
4 Liana Blomgren 7 Mountain Lake 12:23.00 4
5 Matea Acero 8 Cook County-Two 12:28.40 5
6 Abbagail Schotter 7 Colfax 12:29.30 6
7 Anja Maijala 7 Cloquet 12:31.30 7
8 Ellie French 8 Duluth East 12:34.80 --
9 Kasey Trout 8 Deer River-Northland 12:38.80 8
10 Emma Brunelle 7 Warroad 12:39.40 --
11 Helen Powley 8 Plainview-Elgin-Millville 12:42.00 9
12 Kristina Harder 8 Deer River-Northland 12:49.50 10
13 Linnea Clark 7 Plainview-Elgin-Millville 12:50.10 11
14 Jenny Fournier 8 Hermantown 12:50.20 12
15 Natalie Avery 7 Hermantown 12:51.10 13
16 Stephanie Robbins 8 Pillager 12:53.50 --
17 Jordyn Sallis 7 Hibbing 12:58.40 --
18 Kaytlin Garrison 8 Grand Rapids 13:00.30 --
19 Courtney Hall 8 Plainview-Elgin-Millville 13:01.20 14
20 Emily Rish 7 Esko 13:01.60 15
21 Jacey Super 7 Spring Lake Park 13:04.50 16
22 Mikaela Leibfrieds 7 Colfax 13:08.00 17
23 Lauren Loeb 8 Cloquet 13:10.30 18
24 Alexandra Lee 7 St. Cloud Cathedral 13:14.50 --
25 Selena Shady 7 Esko 13:15.50 19
26 Karli Cavness 7 Mountain Lake 13:17.00 20
27 Vanguilder Kaitlyn 8 Moose Lake-Willow 13:21.30 --
28 Jordan Fetter 7 Esko 13:22.00 21
29 Becky Bloch 8 Forest Lake 13:24.50 --
30 Juanita Gawboy 7 South Ridge 13:25.00 --
31 Cienna Cooper 7 Colfax 13:25.30 22
32 Sara Rother 8 Plainview-Elgin-Millville 13:25.90 23
33 Gaby Fey 8 Spring Lake Park 13:27.30 24
34 Jasmine Fast 8 Warroad 13:29.00 --
35 Melendy Miller 8 Plainview-Elgin-Millville 13:31.20 25
36 Victoria Paridon 7 Perham 13:31.30 26
37 Ali Juntunen 8 Deer River-Northland 13:32.40 27
38 Miranda Rothe 7 Hermantown 13:33.50 28
39 Annika Gehl 7 Farmington 13:34.50 --
40 Kate Jorgenson 8 Cloquet 13:35.80 29
41 Mandi Dincau 7 Esko 13:37.50 30
42 Allison Taylor 7 East Grand Forks 13:38.10 --
43 Riley Mcgough 7 Rush City 13:41.80 --
44 Emily Swyter 8 Perham 13:42.10 31
45 Emma Stertz 7 Grand Rapids 13:42.20 --
46 Abigale Seipke 8 Cook County-Two 13:42.30 32
47 Aryanna Willett 8 South St. Paul 13:49.60 --
48 Maddie Clepper 9 Forest Lake 13:49.90 --
49 Olivia Hyduke 8 Hibbing 13:51.90 --
50 Maddie Anderson 7 Forest Lake 13:53.10 --
51 Madeline Lapointe 8 Bayfield 13:53.50 --
52 Kellie Glasser 7 Spring Lake Park 13:53.80 33
53 Hannah Danielson 7 Deer River-Northland 13:54.70 34
54 Reagen Lyle 7 St. Cloud Cathedral 13:55.10 --
55 Monica Ridlon 7 Virginia 13:56.60 --
56 Kaitlin Knutson 7 Virginia 13:58.00 --
57 Morgan Lunders 8 Spring Lake Park 13:58.80 35
58 Haylie Ruedebusch 8 Virginia 13:59.70 --
59 Kassandra Tellez 7 Mountain Lake 14:01.00 36
60 Haley Sonneman 7 Esko 14:03.80 37
61 Morgan Johnson 8 East Central 14:04.10 --
62 Shannon Podolske 8 Plainview-Elgin-Millville 14:04.40 38
63 Emma Waugh 7 Cloquet 14:05.20 39
64 Kenndey Gorres 8 Maple Lake 14:06.80 --
65 Alexis Griggs 8 Bayfield 14:07.60 --
66 Ashton Lebare 8 Plainview-Elgin-Millville 14:07.70 --
67 Lucy Mischler-Philbin 8 Marshall 14:09.90 --
68 Jessie Johnson 8 Hermantown 14:14.30 40
69 Karen Soutthivong 7 Mountain Lake 14:17.00 41
70 Anna Walton 8 Hermantown 14:19.70 42
71 Kyra Tietje 8 Forest Lake 14:27.90 --
72 Brooke Nekowitsch 7 Rush City 14:28.70 --
73 Jadyn Benedict 7 Perham 14:34.40 43
74 Maddie Harkins 7 Cloquet 14:35.30 44
75 Ring Libbie 8 Moose Lake-Willow 14:38.20 --
76 Julliet Vileneuve 7 Deer River-Northland 14:39.50 45
77 Kate Watts 8 Spring Lake Park 14:41.80 46
78 Danielle Mulholland 8 Plainview-Elgin-Millville 14:43.50 --
79 Ruby Walsberg 8 Cook County-Two 14:43.60 47
80 Hayly Grover 7 Indus 14:47.60 --
81 Allie Hoeft 8 Perham 14:49.90 48
82 Gabby Larson 7 Cloquet 14:50.50 49
83 Jordan Jennings 8 Hinckley-Finlayson 14:51.40 --
84 Elysia Morris 7 Deer River-Northland 14:51.40 50
85 Ally Heidorn 7 Colfax 14:53.20 51
86 Laura Dolezalek 8 North Branch 14:54.30 --
87 Emily Gevik 8 Marshall 14:55.80 --
88 Morgan Weyrens-Welch 8 Cook County-Two 14:58.80 52
89 Lily Gruber-Schulz 8 Cook County-Two 15:03.60 53
90 Molly Thomas 7 Cook County-Two 15:04.00 54
91 Carrin Baumgartner 7 Plainview-Elgin-Millville 15:11.10 --
92 Juliana Reinschmidt 7 Plainview-Elgin-Millville 15:11.20 --
93 Madison Grimsbo 7 Hermantown 15:12.40 55
94 Lindsey Janssen 8 South St. Paul 15:16.40 --
95 Kelsey Heise 7 Lake City 15:24.40 --
96 Myah Kari 7 Hermantown 15:27.90 56
97 Anika Aili 7 Esko 15:38.30 57
98 Kylie Witte 7 St. Cloud Cathedral 15:39.10 --
99 Madison Pelofske 7 Hermantown 15:41.90 --
100 Lourdes Anderson 7 Perham 15:43.50 58
101 Marie Osuna 7 Cloquet 15:49.00 59
102 Courtney Beaupre 7 Cloquet 15:56.90 --
103 Hannah Morgan 8 Farmington 16:05.70 --
104 Abby Gorecki 7 Foley 16:09.10 --
105 Mackenzie Miller 7 Maple Lake 16:13.90 --
106 Mariah Poss 8 Lake City 16:20.20 --
107 Rebekah Klassen 7 Mountain Lake 16:24.00 60
108 Cari Swensson 8 Grand Rapids 16:27.50 --
109 Savannah Wyman 9 Wrenshall 16:28.80 --
110 Beth Dahlquist 8 International Falls 16:29.80 --
111 Chloe Orton 7 Foley 16:31.30 --
112 Amilia Laliberte 7 Hermantown 16:32.10 --
113 Teri Harthun 7 Perham 16:42.20 61
114 Breanna Petite 7 Cloquet 16:44.60 --
115 Clare Mccarty 8 St. Cloud Cathedral 16:49.30 --
116 Nadia Lislegard 8 Mesabi East 16:49.50 --
117 Paige Ninneman 8 Cloquet 16:49.70 --
118 Cortney Kociemba 7 North Branch 16:54.30 --
119 Anika Pavlich 8 Wrenshall 17:02.80 --
120 Kelly Mcfarland 7 Hinckley-Finlayson 17:04.40 --
121 Hannah Hill 7 Warroad 17:14.00 --
122 Michelle Clennon 8 East Central 17:20.70 --
123 Shelby Beckman 8 East Central 17:24.30 --
124 Emma Carlson 7 Maple Lake 17:51.30 --
125 Courtney Simpson 8 Marshall 17:52.60 --
126 Emma Shaw 8 Deer River-Northland 17:54.60 62
127 Faith Calverly 8 Esko 18:01.70 63
128 Maddie Benson 7 North Branch 18:07.60 --
129 Clara Baker 7 Duluth East 18:08.30 --
130 Gabi Herbertz 8 Marshall 18:32.20 --
131 Destiny Gerr 7 Deer River-Northland 18:42.50 --
132 Emma Rice 7 Esko 19:17.70 --
133 Chandra Pfieffer 7 Mountain Lake 20:22.00 64
134 Julia Larson 7 Cook County-Two 21:41.10 65
135 Jessica Rodriguez 7 Spring Lake Park 22:53.70 66
MS Girls 3000 Meter Run Team Scores
==========================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
==========================================================================
1 Colfax 48 1 2 6 17 22 51 -
Total Time: 1:01:55 Average: 12:22.98 1-5 Split: 2:14
2 Plainview-Elgin-Millville 60 3 9 11 14 23 25 38
Total Time: 1:04:09 Average: 12:49.74 1-5 Split: 1:16
3 Esko 122 15 19 21 30 37 57 63
Total Time: 1:07:20 Average: 13:28.08 1-5 Split: 1:02
4 Deer River-Northland 124 8 10 27 34 45 50 62
Total Time: 1:07:35 Average: 13:30.98 1-5 Split: 2:001
5 Hermantown 135 12 13 28 40 42 55 56
Total Time: 1:07:49 Average: 13:33.76 1-5 Split: 1:30
6 Cloquet 137 7 18 29 39 44 49 59
Total Time: 1:07:58 Average: 13:35.58 1-5 Split: 2:04
7 Spring Lake Park 154 16 24 33 35 46 66 -
Total Time: 1:09:06 Average: 13:49.24 1-5 Split: 1:37
8 Mountain Lake 161 4 20 36 41 60 64 -
Total Time: 1:10:22 Average: 14:04.40 1-5 Split: 4:01
9 Cook County-Two 189 5 32 47 52 53 54 65
Total Time: 1:10:57 Average: 14:11.34 1-5 Split: 2:35
10 Perham 206 26 31 43 48 58 61 -
Total Time: 1:12:21 Average: 14:28.24 1-5 Split: 2:12